Akademia Dobrego Rodzica to cykl bezpłatnych wykładów skierowanych do rodziców oraz opiekunów dzieci do szóstego roku życia.

Wszystkie odbywają się w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59, w godzinach 17:00-18:30.

Dzieje się to w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

 

Zajęcia są bezpłatne i otwarte – zapisy nie są wymagane!

 

Już wkrótce!

Złość, która rani i wpędza w poczucie winy

Bycie rodzicem to czas nie tylko radości, ale braku cierpliwości, złości, której czasem rodzic wstydzi się przed sobą i dzieckiem. W czasie szkolenia rodzice dowiedzą się o sposobach wyrażania złości, o ich skutkach, a także o tym, jak lepiej sobie z nią radzić.

26 września

 

Uratuj swoje dziecko – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom

Czas do przyjazdu karetki jest bezcenny i to właśnie rodzic może uratować swoje dziecko. Dlatego warto dowiedzieć się, co my, rodzice, możemy zrobić w trudnych i niebezpiecznych dla życia dziecka sytuacjach.

9 października (cz. 1) i 16 października (cz. 2)

 

Być tatą – sposoby na budowanie autorytetu – warsztaty dla ojców

Ojciec w życiu dziecka odgrywa bardzo istotną rolę. Stoją przed nim zadania inne niż przed matką. Dlatego szkolenie to odbędzie się w gronie ojców oraz opowie o tym, co dla ojców trudne, ważne, o wyzwaniach, porażkach i sukcesach. Jak budować autorytet taty bez użycia siły i władzy? Czym tata może zaciekawiać, zachwycać, w czym towarzyszyć i jak wzmacniać poczucie własnej wartości córki lub syna?

26 października

Trudności przy pojawieniu się rodzeństwa

Kiedy rodzi się siostra albo brat, zamiast radości pojawia się zazdrość, złośliwość, a czasem wielki smutek. Szkolenie jest dla rodziców rodzeństwa, aby lepiej zrozumieli swoje starsze dziecko i pomogli mu przejść przez trudny okres pojawienia się nowego członka rodziny.

5 listopada

 

Logopeda radzi

Rodzice dowiedzą się, kiedy udać się z dzieckiem do logopedy, z jakimi problemami mogą się zetknąć i co może ich niepokoić. Będzie też o współpracy z logopedą, o pracy z dzieckiem w domu, o jej korzyściach i wpływie na prawidłowy rozwój mowy dziecka.

15 listopada

 

O masażu Shantala

Masaż Shantala to jedna z technik budowania więzi, pielęgnowania potrzeby bliskości, dotyku i troski. Dziecko dzięki receptorom czuciowym znajdującym się na skórze odbiera doznania dotykowe, tym samym poznaje świat. Rodzice dowiedzą się, jakie funkcje spełnia masaż Shantala i jak wpływa na rozwój dziecka.

26 listopada

 

Rodzic pełen pozytywnej energii

Zapracowanie, obciążenie obowiązkami, przemęczenie oraz brak pewności siebie nie sprzyjają byciu radosnym i kreatywnym rodzicem. Jak zatem zadbać o siebie, skąd czerpać energię? Zajęcia o wpływie samopoczucia oraz poczucia własnej wartości rodzica na relację z dzieckiem. Wszystko po to, by mieć siłę i chęć do budowania takiej relacji z dzieckiem, jakiej rodzic pragnie.

11 grudnia

 

Potrzeby dziecka a poczucie bezpieczeństwa

Rozpoznawanie potrzeb dziecka nie jest łatwe. Myli się je z zachciankami i fanaberiami maluszków. To wpływa na ich prawidłowy rozwój, można go niestety zaburzyć lekceważąc istotne potrzeby i kroki rozwojowe dziecka. Odpowiedź rodzica na potrzeby dziecka ma też ogromny wpływ na jego poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa.

14 grudnia

 

Więcej informacji: Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Kontakt: 601 558 953

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy