Ludzki rodzic też tam był!

Na konferencji Świadomy Rodzic – Bezpieczne Dziecko poruszono kwestie, które są ważne zarówno w czasie ciąży, jak i w trakcie przygotowań do porodu. Rozmawialiśmy także o tym, jak być dobrym (ludzkim!) rodzicem.

Konferencja była podzielona na dwa bloki tematyczne:

  • pierwszy dotyczył tematów okołoporodowych i ciąży,
  • drugi pytań i wątpliwości, z którymi mierzą się świeżo upieczeni rodzice.

 

Moim zadaniem było rozprawienie się z tematem zapewnienia dziecku bezpiecznego snu. I nie chodziło mi o techniczne jego aspekty, takie jak: temperatura, światło itp., ale o pomoc rodzicom w docieraniu do odpowiedzi na nurtujące ich pytania po pierwszej nieprzespanej nocy.

Głównym celem mojej wypowiedzi było jednak uświadomienie wszystkim obecnym szkodliwych skutków, z uporem stosowanej przez wielu rodziców, metody „na wypłakanie”. 

 

Mam nadzieję, że rodzice nabrali większej pewności, odwagi i wiary, że to ich ramiona, czułe i troskliwe reagowanie na płacz maluszka są najlepszym sposobem budowania dobrej relacji i dbania o prawidłowy rozwój dziecka.

Na konferencji było mega ciekawie!  Sami zobaczcie:

Muzyka pochodzi ze strony: www.bensound.com

Położne z Katowickiego Centrum Onkologii: Małgorzata Skrzypczak, Anna Kwiecień-Merta, Michalina Marcinek oraz Klaudia Pierz wprowadziły przyszłe mamy w tajniki standardów okołoporodowych. Uczestnicy dowiedzieli się także, dlaczego warto iść do szkoły rodzenia.

Gościem konferencji była również przedstawicielka Polskiego Banku Komórek Macierzystych Klaudia Kula, która opowiedziała do czego może być potrzebna krew pępowinowa i jak się ją przechowuje.

Było również co nieco o istocie odżywiania w ciąży, tu wiele mitów rozwiała dietetyk Ewelina Ozimek. Natomiast o tym jak,wrócić do formy opowiedziała Wiola Grossman z ProjektForMama.

W drugiej części zagościł ekspert Tomasz Ławniczak z fotelik.info. Uświadomił rodziców, jak ważny jest nie tylko dobór właściwego fotelika, ale i dokładne zapinanie maluszka w samochodzie.

 

Wisienką na torcie były nagrody ufundowane przez sponsorów. Towarzyszyło temu wiele emocji i fantastycznych nagród, a wśród nich:

  • laktatory marki PUR i gadżety marki Dyduś,
  • zestawy samochodowe RWF BeSafe / w skład, którego wchodzi lusterko do obserwacji dziecka, mata ochronna pod fotelik, osłonka na szybę, naklejka informująca o przewożeniu dziecka i spinka do pasów,
  • vouchery do Centrum Bezpieczeństwa w Chorzowie na darmowe inspekcje i dobory fotelików,
  • sesja fotograficzna z Agatą Czen – Migawka,
  • zestawy kosmetyków Elancyl i A-derma,
  • worek Sako i maskotka misia.

Krótko mówiąc: działo się!

Jeśli masz wątpliwości w kwestii snu swojego dziecka umów się na konsultację.

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy