W grudniu zorganizowaliśmy dla mam ze Szkoły Rodzenia Miś Kuleczka przedświąteczne spotkanie. Jego gościem była Ewelina Ozimek – Dobry dietetyk, która przeprowadziła mamy przez temat zdrowej, rozsądnej diety w ciąży. Rozwiała mity dotyczące niektórych produktów uznawanych za źródło żelaza, a tak naprawdę będących toksyczną bombą.

Wiele emocji wywołała dyskusja o kawie, która ma swoich przeciwników i zagorzałych zwolenników. Źródło mocy kawy parzonej w zestawieniu z espresso wzbudziło zdziwienie i zaciekawienie. Rozmawialiśmy również o wpływie odżywiania kobiety w ciąży na preferencje żywieniowe i zdrowie dziecka. Poruszaliśmy też kwestie: źródeł witamin, możliwości zastępowania niezdrowych smakołyków ich zdrowszymi odpowiednikami,  mówiliśmy o zalecanych olejach do smażenia.

Drugim zagadnieniem poruszanym na spotkaniu był sen maluszka. Wśród pytań z jakimi mamy przybyły na spotkanie znalazły się:

  • czy budzić dziecko w nocy?
  • czy skracać nocne karmienia?
  • czy dziecko powinno spać w swoim pokoju czy blisko rodziców?
  • jaki powinien być materac?
  • jak sprawić, by dziecko spało dłużej?

Tę część spotkania poprowadziła Wioletta Przenniak-Cołta – akredytowany Coach ACC.

Jednak w tej dyskusji nie chodziło tylko o techniczne aspekty zapewnienia dziecku bezpiecznego snu. Nacisk został położony głównie na zachowania rodziców w kontekście zapewnienia optymalnych warunków podczas usypiania i snu maluszka. Przyszłe mamy mogły dowiedzieć się, jak ich reakcje w pierwszych tygodniach życia dziecka mogą wpłynąć na jego rozwój psychofizyczny.  Przedmiotem dyskusji była również dobra intencja rodziców, która nie zawsze wystarcza by skutecznie wspierać swoje maleństwo i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

Kwintesencją tej dyskusji było określenie kryteriów, a nawet wartości, którymi przyszłe mamy chciałyby kierować się przy podejmowaniu decyzji takich jak: gdzie i jak ma spać dziecko?; jak będziemy chcieli działać w przypadku płaczu maluszka?

Rozmawialiśmy też o tym, co utrudnia postępowanie w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami i jakie czynniki mogą zaburzyć budowanie zaufania w tej ważnej dla nas relacji.

Mamy zainspirowane do poszukiwania własnej drogi rodzicielstwa otrzymały podczas spotkania upominki: zaproszenia na bezpłatne konsultacje oraz krem do pielęgnacji.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie! Wyczekujcie więcej informacji o kolejnych spotkaniach, aby rodzicielstwo było dla Was jak największą frajdą, a jedzenie przyjemnością.

Chcesz zorganizować spotkanie w swoje szkole rodzenia? Napisz do nas kontakt@ludzkirodzic.pl

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy