Dobre to było, co nie?

Tak mówili do siebie uczestnicy po warsztacie. Spotkanie pełne emocji, ważnych pytań i trudnych wyzwań. Budowanie relacji z dziećmi bez kar i nagród wciąż dla niektórych rodziców nie mieści się nawet w sferze marzeń, a dla niektórych jest sporym wyzwaniem i czymś do czego dążą.

Ci, którzy poszukują innych rozwiązań, czegoś co pozwoli z dzieckiem lepiej współpracować, dogadywać się przybyli właśnie na ten warsztat.

Nikt nie mówi i pewnie nie powie, że jest to łatwe, szczególnie, gdy wciąż wokół nie brakuje zwolenników „przemyślanych”, dobranych kar czy nagród.

Jaka jednak może być tego cena?

Czy relacja z  dziećmi musi być pełna lęku, szantażu, upokorzenia?

Zdaniem Agnieszki S. absolutnie nie. Warsztat dla wielu rodziców był  okazją do poszukiwania innych rozwiązań na trudne sytuacje. Każde jednak rozwiązanie było poprzedzone spokojnym zastanowieniem się o co chodzi naszym dzieciom, na czym im zależy, i dlaczego komunikują nam to w taki a nie inny sposób.

Można było również dowiedzieć się o tym, dlaczego czasem tak trudno w silnych emocjach skorzystać z tych lepszych rozwiązań i dlaczego w chwilach spokojnych warto wszystko przemyśleć od nowa.

Rodzice z wiarą w siebie i motywacją zakończyli ten warsztat. Niektórzy utwierdzili się w tym, że warto dla budowania dobrej, bliskiej relacji z dzieckiem zatrzymać się i spróbować znaleźć inne rozwiązanie niż kara. Warto się dogadać, zadbać o potrzeby dziecka i rodzica.

Agnieszka Stein będzie z nami znowu w kwietniu.

Jaki temat Ciebie interesuje? Możesz pisać w komentarzach.

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy