Czasu wydawało się mało, za kilka tygodni miało być rozwiązanie ciąży. Jedno było pewne – nie zdążymy przerobić całego programu z cyklu „Spełnij się jako rodzic”.

Jednak skoro była potrzeba, była motywacja to dlaczego miałybyśmy nie spróbować zrobić tyle ile czas pozwoli. Nie odpuściłyśmy. Udało nam się zrobić tylko cztery spotkania. Były odkrycia ważnych spraw, szybka weryfikacja za czym mama dotychczas podążała. Kiedy spojrzałyśmy na świat oczami dziecka bez łez się nie obyło. Tak wiele można było zobaczyć, że nie było wątpliwości jak zaradzić obecnej sytuacji, jak wybrnąć z kąta, który nie przynosił efektów, jak odpuścić teściowej by jednocześnie dbać o siebie i swoją relację. Minęło trochę czasu i przyszedł mail od Ani z refleksją o coachingu, o naszych spotkaniach.

„Zgłosiłam się na coaching rodzicielski ponieważ nie radziłam sobie z moim synkiem. Wielokrotnie wcześniej prosiłam o pomoc inne osoby, w mojej ocenie lepszych rodziców, tych którzy mają posłuszne, grzeczne dzieci. Ale metody przez nich stosowana u nas jakoś nie działały.
W trakcie zaledwie kilku spotkań przeżyłam rewolucje jeśli chodzi o spojrzenie na moje dziecko i na wychowanie dzieci w ogóle.
Dzięki tym spotkaniom czuję, że bardziej kocham swoje dziecko, bardziej je szanuję, mam więcej cierpliwości (choć wydawało mi się to wcześniej niemożliwe). Cechy mojego synka które wcześniej wydawały mi się wadami, teraz postrzegam jako zalety. Widzę, że mam wyjątkowe dziecko i nie chcę go na siłę zmieniać, nie chcę stłamsić potencjału który w sobie ma.
Jestem bardziej wyluzowana, mam większy dystans do siebie i do sytuacji które wcześniej mnie przerastały. Czuję się mądrzejsza a to daje mi siły do bronienia moich nowych przekonań w kwestii wychowania mojego dziecka.
Dziękuję za pomoc.”

To jedna z wielu historii pokazująca, że warto się zatrzymać, złapać dystans i świadomie wybrać, to za czym chcemy w rodzicielstwie podążać. W tej podróży walczy ze sobą wiele wartości, wygoda, miłość, pragnienie uznania, władza. Zapraszam Cię do refleksji nad twoją relacją z dzieckiem.

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy