Myśl o tym, co lepsze! Nie da się?!

Kiedy zwracasz się do kogoś o wsparcie, to często słyszysz, że masz myśleć pozytywnie, przyciągać to, co dobre. Jednak kiedy jest Ci bardzo trudno, przytłacza Cię rzeczywistość, czasem wydaje się to niemożliwe.

Tak niemożliwe, jak połączenie dziewięciu kropek, czterema prostymi liniami i bez odrywania długopisu od kartki.

Może to znasz, może nie, sprawdź i daj znać, jak Ci poszło.

Tymczasem wracając do „nie da się” myśleć pozytywnie, rzeczywiście jest bardzo trudno, kiedy zaprzeczamy temu, co czujemy, co myślimy i kiedy nie wierzymy, że coś jest możliwe.

ALE,

kiedy pozwolimy naszym myślom płynąć, będziemy się im przyglądać, przyglądać też z uwagą swoim uczuciom, które w nas te myśli wywołują, damy im możliwość przepłynięcia i spokojnego odpływania.

Jeśli blisko nas jest jeszcze ktoś, kto nas przytuli, nie zaprzeczy naszym obawom, trudnym uczuciom, to będzie łatwiej znaleźć dostęp do pozytywnych myśli i dokonać zmiany interpretacji danej sytuacji.

Pewnie też nieraz doświadczyłaś projektowania różnych scenariuszy, powtarzania sobie w myślach zdań, które nie były wspierające, kiedy przeżywałaś lęk, niepewność czy złość.

Nie zawsze tak musi być.

Niektórzy o tym wiedzą i uczą się to zmieniać, ale dlaczego ja o tym piszę?

 

Chcę Ci opowiedzieć o dziecięcej mądrości.

Obserwowałam ptasie gniazdo, a kiedy pewien człowiek trochę coś tam poprawił, miałam obawy, o to, czy ptaki jeszcze wrócą. Czy nie zostawią już tego miejsca?

I kiedy tak na głos wyrażałam swoje wątpliwości, mały człowiek powiedział do mnie:

?może wiatr wywieje zapach człowieka? I wrócą ptaszki, zobaczysz ?

?Hmm, tak myślisz? Nie jestem pewna. Odparłam ze smutkiem w głosie.

?Mamo, myślmy o tym, co lepsze, może tak właśnie będzie! Wykrzyknął radośnie i mnie uścisnął ?

?Ok. Tak zróbmy, rano poobserwujemy.

I rano było „to lepsze” – ptaki donosiły kolejne listki, gałązki i gniazdo jest coraz większe. Ptaki tymczasem osobiście zaglądają nam odważnie i ufnie w oczy.

O czym lepszym Ty miałabyś /miałbyś myśleć już dziś?

Jeśli jest Ci trudno myśleć o czymś lepszym, zamartwiasz się zamiast iść naprzód i chciałabyś popracować nad zmianą wewnętrznych dialogów, zapisz się do mnie na konsultacje. Porozmawiamy o tym, czego najbardziej potrzebujesz, jakie trzeba poczynić kroki, by to osiągnąć i jak ja mogę Ci w tym pomóc. Odwagi. Czekam na Twoją wiadomość.

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy