Zastanawiasz się skąd wzięła się nazwa Ludzki Rodzic?

Pora, abyś się tego dowiedział!

Pomysł zrodził się w trakcie luźnej rozmowy – jaka nazwa, rodzic inspirujący, autentyczny itd. ale przecież nie zawsze jesteśmy właśnie tacy. Poszukiwania trwały, bo rodzic bywa radosny, ale też zmęczony, poirytowany no wiesz, taki ludzki!

Decyzja padła na „ludzkiego rodzica”, bo właśnie o takiego mi chodziło. Dziś ta nazwa wzbudza dwie reakcje:

„Ale fajna nazwa!”

„Ale głupia nazwa…”

Zanim  jednak powstała strona oraz grupa o tej nazwie, miałam wiele obaw, wątpliwości, ale wciąż to była najlepsza nazwa. Postanowiłam przyjrzeć się jej, korzystając z sesji coachignowej.

Utwierdziłam się w przekonaniu, że ludzki rodzic to właśnie to, o co mi chodzi. Bo ludzki to taki, który ma w sobie luz, potrafi się bawić, śmiać, patrzeć na siebie z poczuciem humoru, jest otwarty na nowe, na eksperymentowanie, na poznawanie nowych dróg. To także rodzic, który ma w sobie mądrość, potrafi wyciągać wnioski, rozróżniać dobro od zła i dobrze wybierać.

Ale to też rodzic, który bywa bardzo zmęczony, wręcz wycieńczony, czasami sfrustrowany, bezsilny, jednak mimo to dobry. Myli się, popełnia błędy, ale je naprawia, wybacza sobie i innym.

To rodzic, który ma wypracowane swoje fundamenty, poszukuje tego, jak ma funkcjonować właściwie. Jednak nie robi tego dla czyjejś oceny, tylko dla dobra swojej relacji z dzieckiem. To rodzic, który szanuje godność swoją i drugiego człowieka – swojego dziecka.

Ludzki rodzic jest odważny, ale czasami lubi być wygodny, taki po prostu ludzki.

Na spotkaniu Moje macierzyństwo – marzenia kontra rzeczywistość został przeprowadzony konkurs. Zadaniem było napisanie co dla mam oznacza pojęcie „ludzki rodzic”. Spośród wielu definicji zwyciężyły następujące:

Ludzki Rodzic

to taki, który: popełnia błędy, ale się do tego przyznaje; ma prawo zmienić woje zdanie; jego potrzeby są równie ważne, jak potrzeby dziecka; uczy się całe życie. /Katarzyna H./

jest szczęśliwy; ze słabościami; zadowolony z tego, co ma; akceptujący siebie i swoją pociechę. /Aleksandra Ch./

Jak się okazało nie mogłam znaleźć lepiej pasującej nazwy!

Jeśli czujesz, że wpisujesz się w to wszystko, że relacja z dzieckiem jest dla ciebie ważna, że chcesz mu pomagać odkrywać jego własną drogę,  pozwolić żyć po swojemu, pozostań z nami.

 

Zapraszamy Cię! Dołącz do Klubu Ludzki Rodzic lub umów się na konsultację wstępną!

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy