Jak nie dać się sterroryzować? Jak reagować na histeryczny płacz dziecka? Czy nie pozwalając dziecku spać z nami stajemy się gorszymi rodzicami?

To tylko część pytań, z którymi przyszli rodzice na warsztat Potrzeby dziecka, a poczucie bezpieczeństwa. W jego trakcie rodzice wraz z certyfikowanym coachem Wiolettą Przenniak-Cołta wspólnie wypracowywali sposoby tworzenia lepszej relacji z dzieckiem – ciepłej, przyjacielskiej i przede wszystkim bezpiecznej.

Na bazie konkretnych przykładów z życia wziętych, rodzice mieli możliwość poznawania szerokiego spektrum potrzeb małego dziecka. Doświadczali siły nawykowego reagowania na niewygodne, postrzegane jako nawet złośliwe zachowanie dziecka. Żywe dyskusje toczyły się wokół dziecięcego płaczu i działań podejmowanych przez rodziców, które pomimo dobrej intencji mogą utrudniać prawidłowy rozwój dziecka i nie dawać mu właściwego wsparcia.

Poniżej kilka refleksji, wyzwań z jakim rodzice zakończyli warsztat.

Czuję, że muszę częściej zaufać swojemu instynktowi, znaleźć w sobie odwagę do podjęcia się tego wyzwania. Wiem teraz, że zanim zareaguję zastanowię się nad potrzebą dziecka, a nie podejdę do niego szablonowo.

Dowiedziałam się, że dziecko komunikuje się tak, jak potrafi. Często odbieramy to jako agresję, złość, a tak naprawdę stoi za tym coś ważnego, co powinienem nauczyć się lepiej odczytać, zrozumieć.

Musimy bardziej szczegółowo określić, jakimi chcemy być rodzicami i wracać do tych ustaleń, aby pamiętać, czym się kierować, żeby nam to nie umykało. Chyba gdzieś to powiesimy.

Nauka ta była otoczona ogromną dawką szczerości, ciepła oraz śmiechu. Pozwalaliśmy sobie na wypowiadanie na głos własnych problemów i potrzeb. W ten sposób mogliśmy odnaleźć w drugim rodzicu siebie, a wspólnymi siłami znaleźć sposoby na dobrą opiekę nad dzieckiem.

Dziękujemy bardzo za spotkanie i serdecznie zapraszamy na kolejne!

A jeżeli Ty jesteś zainteresowany tym warsztatem, to zapisz się na najbliższy termin!

Zapytaj o wolne terminy

  


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Zapis udany! Dziękujemy